Poradna

Otázka:
2012-05-12 10:51:24
Tomáš Mikl
Dobrý den,
mám prosím dotaz.U domu máme asi 5m dlouhý svah v šíři 30m.Máme ho osázený rostlinami,ale pořád zarůstá trávou a vzhledem ke sklonu je dosti problematické ji sekat.Chci ho tedy opatřit nějakou textilií.Jakou ale použít,aby neprorůstala tráva?Netkanou, nebo tkanou školkařskou?Předpokládám před položením posekání trávy a aplikaci Roundapu.Děkuji. Tomáš Mikl
Odpověděl/a
Dobrý den,

Oba druhy textilií splňují Vaše požadavky na omezení růstu plevele případně trávy. Hlavním rozdílem mezi tkanou a netkanou textilií je životnost a odolnost při zátěži. Mulčovací netkaná textilie se používá převážně pod mulčovací kůru, na záhony k jahodám atd. Životnost našich textilií může být až 7 let vzhledem ke kvalitní UV stabilizaci a gramáži 50g/m2.

POZOR některé textilie na trhu se již prodávají v gramáži pouze 45 g - jejich životnost i odolnost bývá často daleko nižší.

Tkaná textilie je pevnější a odolnější. Používá se například v zahradních centrech, kde je vystavena větší zátěži ( např chůzi ...) Tkané textilie mají podobné použití jako netkané textilie. Tkané textilie jsou silnější (100g/m2) a mají životnost až 10 let.

Hlavními rozdíly jsou tedy životnost, odolnost a cena.

Krásné vlněné plédy Obaly Stastny