Stínící tkaniny – ochrana proti nechtěným pohledům

Vadí vám davy lidí, které chodí kolem vašeho pozemku? Chcete mít na zahradě větší soukromí? Zakryjte nechtěným zvědavcům výhled plotem s keři či stínícími tkaninami.

Přírodní vzhled nebo jednodušší péče?

Při rozhodování, jaké materiály na stínění využijete, si napřed řádně promyslete několik věcí. Zvažte, kolik času chcete údržbě plotu věnovat. Pokud máte péči o zahradu a keře či stromky na ní jako vítaný odpočinek, pár hodin věnovaných stříhání živého plotu pro vás pravděpodobně nebude problém. V druhém případě je na místě zvolit vhodné stínící tkaniny. Možná je využijete i po zasázení nových keříků okolo pozemku, zejména v době, kdy budou dřeviny ještě nízké.

Jak se zorientovat v nabízených materiálech

Při výběru stínících tkanin se setkáte s několika nabízenými průhlednostmi. Hodně husté tkaniny mají označení 90 %. Přes ty rozhodně k sousedům neuvidíte. Na druhou stranu můžete mít pocit, že se vám pozemek opticky zmenší.

Pokud máte domek v satelitu mezi poli, kde jsou dny bez větru velkou vzácností, poohlédněte se po tkaninách se zastíněním 60-65%. Díky nižší hustotě materiálu budou vichrům lépe odolávat.

Samotná instalace tkanin je velmi jednoduchá. Na drátěný plot uchytíte očka, která najdete na spodním i horním zpevněném lemu tkaniny. Není třeba vystřihávat žádné otvory ani instalovat pásky navíc.

Použití ve sklenících a na stavbách

Stínící tkaniny využijete také ve sklenících, při pěstování rostlin, které jsou náchylné na poškození přímým slunečním světlem. Na rozdíl od stínění plotu, tyto sítě budete instalovat horizontálně. Hodit se mohou i na stavbách, kde zakryjí lešení. Zabráníte jednak nechtěným návštěvám ptáků, ale vděční vám budou i sousedé, kterým nebude prach padat na hlavu.

V našem e-shopu najdete stínící tkaniny vhodné na ploty, do skleníků i na stavby. Nabízíme je se zastíněním od 40 do 95% a v šířkách od 100 do 800 cm.

Krásné vlněné plédy Obaly Stastny