Od geotextilií po výstražná pletiva: co vše potřebujete pro stavbu ve městě?

Dostala vaše firma zakázku na výstavbu nových objektů a právě plánujete, co vše bude potřeba? Velkou část potřebného materiálu pro zabezpečení stavby, položení chodníků či výstavbu parkoviště nakoupíte právě v našem e-shopu. Abyste nemuseli zbytečně klikat, připravili jsme pro vás krátké seznámení s naším sortimentem.

​Geotextilie – pomocníci pro základy budov i stabilizaci cest

Netkané geotextilie jsou materiálem, který budete při stavbě používat velmi často. Aby plnily svou funkci tak, jak mají, pečlivě si vždy zkontrolujte, jakou gramáž kupujete. Nabízíme role geotextilií odolných vůči poškození s gramáží od 200 g/m2 po 500 g/m2.

Nízkogramážní geotextilie (200 g/m2) mají funkci filtrační a ochranou a hodí se na vystlání výkopů kolem domů, kde se plánuje drenáž. Jsou dostatečně pevné, takže na ně můžete nasypat i vrstvu štěrkopísku, která ukotvuje drenážní potrubí. Součástí instalace drenáže je i umístění nopové fólie, která izoluje stěny domu, ale díky nopkům zajistí proudění vzduchu, tak aby stavba průběžně vysychala.

Nízkogramážní geotextilie najdou své místo i při stavbě chodníků a pokládání zámkové dlažby, kdy slouží k vyrovnání a zpevnění podkladu.

Vyšší gramáž geotextilií (300-500 g/m2) se hodí při pokládání základové desky domu, kdy plní funkci hydroizolační i izolaci proti radonu.

​Zelené parkoviště zajistí zatravňovací dlaždice

Současný trend přinést do měst více zeleně nahrává potřebě při stavbě parkovišť vyměnit jednolitou asfaltovou plochu za travnaté plochy. Aby byl splněn požadavek estetický, ale i praktický, osaďte plánovaný prostor zatravňovacími dlaždicemi.

V našem sortimentu najdete dvě výšky, ta nižší (4 cm) je vhodná pro parkovací místa určená osobním autům. Pro parkování s dodávkami kolem 3,5 t použijte zatravňovací dlaždice o výšce 5 cm. Pro vyznačení konkrétních parkovacích míst instalujte do zatravňovacích dlaždic speciální bílé parkovací značky.

​Zajistěte bezpečí stavby výstražným pletivem

Pokud stavíte uprostřed města, měli byste dobře zabezpečit stavbu proti nevítaným návštěvníkům. Navíc je dobré už zdálky upozornit, že v těchto míst není bezpečné se pohybovat a navést chodce, aby zvolili jinou trasu. Pro tyto účely dobře poslouží velmi odolné oranžové výstražné pletivo, které je vidět i z velké dálky. V našem sortimentu si můžete vybrat variantu s většími nebo menšími oky o výšce 120 cm.

Pokud jste právnická osoba či živnostník, můžete si veškeré zboží, které jsme tu představili, objednat v sekci Velkoobchod.

Krásné vlněné plédy Obaly Stastny