Boj s plevelem na zahradě se může zdát nekonečný a často velmi úmorný. Existuje vůbec nějaká cesta, jak zvítězit? Vynechme pečlivé pletí, které je časově i fyzicky velmi náročné, i chemické postřiky, které mohou být nebezpečné nejen pro nežádoucí rostliny. V moderní zahradě se čím dál víc uplatňují prostředky známé ze zahradnictví nebo lesních školek, konkrétně agrotextilie proti plevelu.
Výhodou těchto agrotextilií je jejich prodyšnost a propustnost pro vodu, takže i zakrytá země může dýchat a nehrozí rozšíření nežádoucích plísní. Veškerý plevel nebo tráva, která se pod tkaninou vyskytuje, ale postupem času odumře. Na vině je především nedostatek světla a tím i snížená možnost fotosyntézy rostlin. Pokud přece jen některý plevel prorazí tkaninu, snadno ho najdeme a můžeme ho rychle odstranit.
Rostliny, které chceme takto chránit, vysazujeme do děr ve tvaru kříže, předem vystřihnutých v agrotextilii. Nezapomeňte okraje děr i lemy textilie u konce záhonů pečlivě zahnout a upevnit kolíky. Nenechávejte nikde mezery, ani mezi tkaninou a obrubníky. Jinak by se volnými otvory mohl plevel dostat na světlo a začít se šířit.
Na zahradě se většinou setkáte s netkanou textilií v černé nebo hnědé barvě. Ta se dá zakrýt mulčem nebo kačírkem, podle toho, co vám přijde praktičtější a estetičtější. Její trvanlivost je okolo dvou let. Na místech, která bývají více exponovaná, například se po nich často chodí, se více hodí tkaná textilie. Je odolnější vůči oděru i povětrnostním vlivům a její trvanlivost je až deset let. Oproti netkané textilii je ale mnohem méně prodyšná. Tkanou textilii můžete pořídit v černé, hnědé, zelené i bílé barvě.
V našem sortimentu nabízíme široké spektrum tkaných i netkaných textilií, v rozměrech vhodných na malé záhonky i velké plochy, včetně příslušenství, jako jsou upevňovací kolíky. Rádi vám poradíme, aby pro vás boj s plevelem byl co nejjednodušší.