Krásný trávník i parkovací stání? Víme, jak na to!

Bydlíte v rodinném domku a nemáte vlastní garáž? Jsou čtvrti, kde jsou prázdné ulice i v devět večer. Pokud ale bydlíte v sousedství městských částí s modrými zónami, můžete mít s parkováním problém. Řešením je obětovat kus pozemku a vybudovat příjezdovou cestu s parkovacím stáním.

Betonová poušť versus travnatá zahrada

Pokud se budují parkoviště ve veřejném prostoru, většinou se vybraná plocha osadí betonovými zatravňovacími dlaždicemi. Ty jsou sice pevné a za vlhka nekloužou, ale vegetaci se v nich příliš nedaří. Je to hlavně kvůli tomu, že beton odvádí vlhkost pryč a v létě se hodně rozehřívá. Proto není moc vhodný na zahrady, ve kterých chce majitel mít co nejvíce zeleně.

Ideálním řešením pro tyto případy jsou plastové zatravňovací dlaždice. V našem e-shopu je najdete ve dvou barevných verzích s různou výškou. Ty vyšší se hodí na místa, kde předpokládáte průjezdy vozů těžších jak 2,5 tuny. Ty nižší můžete použít nejen pro příjezdové cesty, ale i jako podklad na místa, kde bude stát zahradní nábytek. Plastové dlaždice jsou totiž po správné instalaci téměř neviditelné a velmi rychle zarostou trávou, takže výsledný dojem bude opravdu estetický. Nemusíte se bát ani o údržbu, dá se přes ně jezdit i se sekačkou.

Trocha práce u zatravňovací dlažby nevadí

Plastové zatravňovací dlaždice jsou lehké, takže je zvládnete nainstalovat sami. Jen počítejte s trochou fyzické námahy. Stejně jako u těch betonových, i zde si musíte dobře připravit podklad. Vykopat dostatečně hlubokou díru (20-30 cm), zasypat štěrkem a na něj instalovat geotextilii. Na ni patří vrstva zeminy s pískem a teprve potom vybrané dlaždice.

Dlaždice můžete spojovat, takže je výsledná plocha opravdu stabilní. Pokud chcete přesně vymezit parkovací místo, přihoďte j nákupu také bílé parkovací značky.

Zařadili jste pokládku plastových zatravňovacích dlaždic mezi své letošní úkoly? Potom zbývá už jen objednat na našem e-shopu a naplánovat si volný víkend.

Obaly Stastny